Byliny a koření - Mag. Kottas - Byliny KOTTAS

recepty Seznam nemocí - recepty

čaje Trápí Vás něco? - Bylinné čaje

byliny-fotoherbar Léčivé byliny


cenik bylin a koreni Ceník bylin - ke stažení 


Čaj měsíce Čaj měsíce


Byliny a koření Byliny a koření 

Bylinné čaje - sáčky Bylinné čaje - sáčky 

Bylinné směsi Bylinné směsi 

Směsi koření Směsi koření 

Švédské kapky a byliny Švédské kapky a byliny 

Čajové směsi Čajové směsi 

Objednávky

Telefon: +420 777764602 +420 777764602

byliny@mbst.cz byliny@mbst.cz

Všechny produkty, které dodáváme, jsou atestované a v lékárenské kvalitě!
A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Y | Z

Byliny a koření - Mag. Kottas

Podle nových nařízení EU č. 1924/2006 nelze u bylinek uvádět žádná výživová a zdravotní tvrzení, které neschválila Rada EU. Informace, které na našich stránkách uvádíme, pocházejí z tradičních lidových zdrojů. Pro přesné receptury a používání bylin na Vaše konkrétní zdravotní potíže se prosím poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem!

Kottas kořeníSpolečnost MEDTEC pocházející z Vysokova na Náchodsku, vznikla roku 2011 a velmi brzy se zařadila mezi přední české prodejce tohoto sortimentu: bylinky, bylinné směsi, směsi koření, ovocné a bylinné čaje i švédské byliny a kapky od Rakouské rodinné firmy DR. KOTTAS.

Společnost MEDTEC - DR. KOTTAS Vám nabízí přes 600 druhů kvalitních bylin a bylinných směsí, 30 druhů koření, přes 40 druhů čajů a speciální bylinné čaje.

Kottas koření

Požitek ze šálku bylinného čaje pomůže udržet zdraví těla i duše. Toto by mělo být dnes cílem každého z nás, proto jsme pro Vás pečlivě vybrali blahodárné ovocné a bylinné čaje i kvalitní čajové směsi. Naše přirozeně působící čaje Vám pomohou pozitivně ovlivnit Vaše zdraví.

Používání léčivých bylin je tak staré jako lidstvo samo. Znalosti o správném zpracování byliny, jejich účincích jsou již od pradávna předávány z generace na generaci v naší rodinné firmě DR. KOTTAS. Teprve pečlivým zpracováním mohou byliny rozvinout svoji plnou účinnost pro Vaše zdraví.

Kottas bylinky čajeDnes je nauka o účincích bylinky samostatnou a uznávanou vědou. Jako lékař vím, že se zájem o přírodní rostlinné léčebné prostředky právě v naší přetechnizované a rychle plynoucí době dostává do popředí. Naší filozofií je, využít léčivé síly přírody pro Vás.

Máte problémy s dýchacími cestami, žlučníkem, trávicím ústrojím nebo pohybovým aparátem? Na všechny tyto diagnózy a také na mnoho dalších naleznete v sekci seznam nemocí recepty na přípravu bylinných směsí přímo určené na pomoc při jednotlivých onemocněních. V této sekci je pro Vás připraveno 455 receptů od běžných onemocnění, jako je chřipka až po záněty ledvin nebo poruchy srdečního rytmu.

Využijte této nabídky a objednejte si z našeho internetového obchodu.

Kompletní ceníky ke stažení najdete zde:

bylinne-caje-sacky.pdf
bylinne-smesi+svedske-kapky.pdf
byliny-a-koreni.pdf
cajove-speciality.pdf

Podle nových nařízení EU č. 1924/2006 nelze u bylinek uvádět žádná výživová a zdravotní tvrzení, které neschválila Rada EU. Informace, které na našich stránkách uvádíme, pocházejí z tradičních lidových zdrojů. Pro přesné receptury a používání bylin na Vaše konkrétní zdravotní potíže se prosím poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem!

Jmelí bílé (Viscum album L)

Jmelí bílé

Droga: Herba visci albi

Vnitřní užití

Užívá se formou macerátu, vyluhovaného asi 10 hodin. Pro jednotlivou dávku se doporučuje max. 1 g, pro denní dávku 5 g drogy. Běžně se připravuje zápar z 1/2-1 lžičky drogy na 3 dl vody (macerovat 10 minut), pít max. po 1 dl 2-3x denně.

Vnitřní působení

Dlouhodobým užíváním drogy se dá bez vedlejších příznaků a obtíží snížit buď částečně krevní tlak (hypertonie), jehož zvýšení zapříčiňuje arterioskleróza, nebo alespoň zmírnit vedlejší nepříjemné příznaky, jako jsou bolesti hlavy, závratě apod. Vodné a lihové výtažky mimo snížení krevního tlaku a protisklerotických účinků spravidelňují rytmus srdce. Zatím nejsou ještě zcela objasněny látky, které snižují krevní tlak a působí sedativně na srdeční činnost (např. při nervových srdečních obtížích). Účinnost je možno připisovat zčásti zjištěnému cholinu, acetylcholinu a kyselině oleanolové, případně dvěma pryskyřičnatým alkoholům, flavonoidům a glykosidické substanci bílkovinné povahy - směsi rozličných peptidů viskotoxinu, který má místně dráždivé účinky a nekrotizující vlastnosti (působí místní odumírání tkání). Droga se osvědčila i při nervových onemocněních. Byly prováděny pokusy s extrakty podávanými formou injekcí u inoperabilních karcinomů. Viskotoxin, který se pokládá vhodný na protirakovinnou terapii (cytostatické působení), má místně nekrotizující vlastnosti (především na nezralé buňky). Nověji se kancerostatické působení připisuje proteinové složce histonového charakteru, která se dá izolovat extrakcí vodou (je však značně toxická). Obsahuje asi 17% bazických aminokyselin, hlavně arginin. Droga se z fysiologického hlediska dá řadit i mezi antispastika (spasmolytika), protože pokud způsobuje snížení krevního tlaku, není to ochabnutím srdce, ale je to v důsledku centrálního účinku na vazomotorický systém. Droga se osvědčila i při různých krváceních.

Chemické složení

Účinnými obsahovými látkami jmelí jsou cholin, acetylcholin, histamin. V pryskyřicích se nachází toxický polyproteid viskotoxin (glykosidická látka obsahující asi 18 aminokyselin: má místně dráždivé a nekrotizující vlastnosti, pokládá se za vhodný na protirakovinovou léčbu). Nověji se kancerostatické působení připisuje proteinové složce histonového charakteru, která se dá izolovat extrakcí vodou: obsahuje asi 17% bazických aminokyselin, hlavně arginin). Dále jsou zde pryskyřicové alkoholy (alfa-viskol, beta-viskol) a kyseliny, triterpenoidy (kyselina oleanolová, ursolová a aminomáselná), saponiny, triterpeny (kalendulasaponin), vosky, cukry, inosit, škrob, mastný olej, barviva (xantofyl), slizy a flavonoidy. Mimo nich je přítomna ještě lepivá měkká pryskyřice, složená z viscinu, kyseliny viscinové a viscikaucinu.

Toxicita a nežádnoucí účinky

Jmelí je ve vyšších dávkách jedovaté, nejvíce plody a to zvláště při injekčním podání (podle jiných údajů listy a větvičky nejsou jedovaté, při vnitřním použití jsou jedovaté jen jeho bobulky). Překračování terapeutických dávek má vedlejší škodlivé účinky, které zapříčiňuje nekrotizující působení viskotoxinu a histonové složky. Objevuje se zvracení, průjmy, žízeň a po příznacích celkové otupělosti může dojít až k obrně CNS, dýchacího svalstva a posléze k zástavě srdce. Proto má být léčba jmelím spíše krátkodobá, přednostně perorální a vždy musí být řízena lékařem. Dávky jmelí se nesmí zvyšovat a o použití vhodné lékové formy je třeba se poradit s lékařem.

Kontraindikace

Pozor!! Nepodávat v těhotenství.

JMELÍ BÍLÉ nať řez.

JMELÍ BÍLÉ nať řez.

Název: JMELÍ BÍLÉ nať řez.
Latinsky: HERBA VISCI ALBI CS.
Kategorie: Byliny a koření

kódbaleníbez. DPHDPHs DPH
13664150g53,-15 %61,-
136642100g71,-15 %82,-
136643250g118,-15 %136,-
136644500g199,-15 %229,-
1366451000g357,-15 %411,-

Cena bez DPH:

Dodací lhůta je cca 10 dní.


© 2006 - 2012 Bylinky KOTTAS - bylinky, léčivé bylinky, čajové směsi, koření  E-mail: byliny@mbst.cz  Telefon: +420 777764602

[Bezpečnost a ochrana osobních údajů]
[www.kama.kcppump.eu] [www.kcppump.eu] [www.norma.kcppump.eu] [www.mbst.cz]

Obrázky mají pouze ilustrativní charakter. Textové chyby vyhrazeny. Veškeré ceny jsou v Kč.
Změna cen vyhrazena. Uvedené ceny jsou pouze orientační a mohou být upraveny dle aktualní ceny produktu. Aktualní cenu si vyžádejte na čísle +420 777764602 nebo pomocí emailu byliny@mbst.cz

http://kcppump.cz/ http://kcppump.eu/