Byliny a koření - Mag. Kottas - Byliny KOTTAS

recepty Seznam nemocí - recepty

čaje Trápí Vás něco? - Bylinné čaje

byliny-fotoherbar Léčivé byliny


cenik bylin a koreni Ceník bylin - ke stažení 

GDPR - zpracování a ochrana osobních údajů 


Čaj měsíce Čaj měsíce


Byliny a koření Byliny a koření 

Bylinné čaje - sáčky Bylinné čaje - sáčky 

Bylinné směsi Bylinné směsi 

Směsi koření Směsi koření 

Švédské kapky a byliny Švédské kapky a byliny 

Čajové směsi Čajové směsi 

Objednávky

Telefon: +420 777764602 +420 777764602

byliny@mbst.cz byliny@mbst.cz

Všechny produkty, které dodáváme, jsou atestované a v lékárenské kvalitě!
A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Y | Z

Byliny a koření - Mag. Kottas

Podle nových nařízení EU č. 1924/2006 nelze u bylinek uvádět žádná výživová a zdravotní tvrzení, které neschválila Rada EU. Informace, které na našich stránkách uvádíme, pocházejí z tradičních lidových zdrojů. Pro přesné receptury a používání bylin na Vaše konkrétní zdravotní potíže se prosím poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem!

Kottas kořeníSpolečnost MEDTEC pocházející z Vysokova na Náchodsku, vznikla roku 2011 a velmi brzy se zařadila mezi přední české prodejce tohoto sortimentu: bylinky, bylinné směsi, směsi koření, ovocné a bylinné čaje i švédské byliny a kapky od Rakouské rodinné firmy DR. KOTTAS.

Společnost MEDTEC - DR. KOTTAS Vám nabízí přes 600 druhů kvalitních bylin a bylinných směsí, 30 druhů koření, přes 40 druhů čajů a speciální bylinné čaje.

Kottas koření

Požitek ze šálku bylinného čaje pomůže udržet zdraví těla i duše. Toto by mělo být dnes cílem každého z nás, proto jsme pro Vás pečlivě vybrali blahodárné ovocné a bylinné čaje i kvalitní čajové směsi. Naše přirozeně působící čaje Vám pomohou pozitivně ovlivnit Vaše zdraví.

Používání léčivých bylin je tak staré jako lidstvo samo. Znalosti o správném zpracování byliny, jejich účincích jsou již od pradávna předávány z generace na generaci v naší rodinné firmě DR. KOTTAS. Teprve pečlivým zpracováním mohou byliny rozvinout svoji plnou účinnost pro Vaše zdraví.

Kottas bylinky čajeDnes je nauka o účincích bylinky samostatnou a uznávanou vědou. Jako lékař vím, že se zájem o přírodní rostlinné léčebné prostředky právě v naší přetechnizované a rychle plynoucí době dostává do popředí. Naší filozofií je, využít léčivé síly přírody pro Vás.

Máte problémy s dýchacími cestami, žlučníkem, trávicím ústrojím nebo pohybovým aparátem? Na všechny tyto diagnózy a také na mnoho dalších naleznete v sekci seznam nemocí recepty na přípravu bylinných směsí přímo určené na pomoc při jednotlivých onemocněních. V této sekci je pro Vás připraveno 455 receptů od běžných onemocnění, jako je chřipka až po záněty ledvin nebo poruchy srdečního rytmu.

Využijte této nabídky a objednejte si z našeho internetového obchodu.

Kompletní ceníky ke stažení najdete zde:

bylinne-caje-sacky.pdf
bylinne-smesi+svedske-kapky.pdf
byliny-a-koreni.pdf
cajove-speciality.pdf

Podle nových nařízení EU č. 1924/2006 nelze u bylinek uvádět žádná výživová a zdravotní tvrzení, které neschválila Rada EU. Informace, které na našich stránkách uvádíme, pocházejí z tradičních lidových zdrojů. Pro přesné receptury a používání bylin na Vaše konkrétní zdravotní potíže se prosím poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem!

Řepík lékařský (Agrimonia eupatoria L.)

Řepík lékařský

Droga: Herba agrimoniae

Vnitřní užití

Infusum Herbae agrimoniae (10-25 g na 500 ml vody) se užívá 2-3x 1/5 sklenice denně. Jednotlivá dávka na zápar i odvar je 1,5-3 g, nebo 1 kávová lžička na sklenici vody. Pije se 2-3x denně.

Zevní užití

Používá se Decoctum Herbae agrimoniae (30-50 g drogy se po krátkém povaření v 500 ml vody nechá 15 mint postát), nebo odvar z 1-2 polévkových lžic na 2 sklenice vody.

Vnitřní působení

Silice s hořčinou mírně zvyšují tvorbu žluči. Mimo to stimulují jaterní parenchym. Nadměrnému ukládání lipidů v játrech zabraňuje i cholin. Hořčina vyvolává i zvýšené vylučování žaludeční šťávy. Silice mírně zvyšuje peristaltiku střev. Třísloviny mírní zánětlivé reakce sliznic trávicích cest. Novější výzkumy potvrzují při perorálním užití i antiparazitické účinky. Nejčastěji se používá jako svíravý a stahující prostředek při zánětlivých chorobách žaludku a střev (katarech) doprovázených průjmy, dále na úpravu činnosti žaludku, při chorobách žlučníku (hlavně při písku či kamenech ve žlučníku) a chronických onemocněních jater. Droga se doporučuje i při kapilárním krvácení z trávicího ústrojí a při dyspepsiích (hlavně v pediatrické praxi). Užívá se při písku či kamenech v ledvinách.

Zevní působení

Teplý odvar ve formě obkladů nebo koupelí se aplikuje na hnisavé kožní vyrážky. Užívá se jako adstringens při chemických kožních onemocněních. Pro dobré bakteriostatické a antiflogistické účinky se používá i na obklady, omývání a kloktání. Užívá se na kloktání při zánětech v ústní dutině, jako kloktadlo pro spěváky a řečníky, na obklady, na výplachy ústní i nosní dutiny, jako přísada do koupelí při únavě. Na kloktání se používá teplý odvar také při zánětech horních cest dýchacích. Odvar v podobě obkladů nebo koupelí se aplikuje na nehojící se rány a hlavně na dystrofií postižené křečové žíly bérce. Na zanícené hemoroidy je vhodný odvar.

Chemické složení

Nať obsahuje 5-8% katechinových tříslovin, glykosidicky vázanou hořčinu, minerální soli, kyselinu křemičitou (až 12%), 0,2% silice, organické kyseliny (hlavně nikotinovou a její amid - PP-faktor, antipelagrický, všeobecně důležitý pro metabolismus v živých buňkách) a kyselinu L-askorbovou, cholin, flavonoid kvercitrin a menší množství saponinů.

Toxicita a nežádnoucí účinky

Nejsou známy žádné případy nepříznivých vedlejších účinků. Řepík tak patří k malému množství bylin, u kterých nemusíme mít obavy z předávkování.

Kontraindikace

Nejsou známy.

ŘEPÍK LÉKAŘSKÝ nať řez.

ŘEPÍK LÉKAŘSKÝ nať řez.

Název: ŘEPÍK LÉKAŘSKÝ nať řez.
Latinsky: HERBA AGRIMONIAE CS.
Kategorie: Byliny a koření

kódbaleníbez. DPHDPHs DPH
32664150g52,-15 %60,-
326642100g68,-15 %79,-
326643250g111,-15 %128,-
326644500g185,-15 %213,-
3266451000g329,-15 %379,-

Cena bez DPH:

Dodací lhůta je cca 10 dní.


© 2006 - 2012 Bylinky KOTTAS - bylinky, léčivé bylinky, čajové směsi, koření  E-mail: byliny@mbst.cz  Telefon: +420 777764602

[Bezpečnost a ochrana osobních údajů]
[www.kama.kcppump.eu] [www.kcppump.eu] [www.norma.kcppump.eu] [www.mbst.cz]

Obrázky mají pouze ilustrativní charakter. Textové chyby vyhrazeny. Veškeré ceny jsou v Kč.
Změna cen vyhrazena. Uvedené ceny jsou pouze orientační a mohou být upraveny dle aktualní ceny produktu. Aktualní cenu si vyžádejte na čísle +420 777764602 nebo pomocí emailu byliny@mbst.cz

http://kcppump.cz/ http://kcppump.eu/